מסבים

חברת טכניקה בוקשטין מייבאת ומשווקת את מיסבי SKF בישראל החברה המובילה בעולם לייצור מסבים  בנוסף החברה מייצגת את חברת UBC המייצרת מיסבים איכותיים במחירים תחרותיים.

 

מיסב(מכונה גם לגר) הוא גוף המאפשר תמיכה בגוף אחר הנמצא בתוכו או נע עליו. המיסב מאפשר תנועה חלקה, בעלת חיכוך קטן, בין המשטחים הנעים. התנועה במיסב יכולה להיות קווית, סיבובית - רדיאלית וסיבובית - צירית. בכל מיסב שואפים להפריד את המגע המתכתי בין המשטחים באמצעות שימון שטח המגע בשמן סיכה מתאים. העדר מגע ישיר מעניק תכונות אידאליות למיסב המאפשרות תנועה חלקה וללא רעידות.
נהוג להתייחס לשני סוגי מיסבים עיקריים: מיסבי החלקה ומסבי גלילה.

מסבים כדוריים

מסבים כדוריים יכולים לתמוך בעומסים רדיאליים מתונים ועומסים ציריים מתונים (במקביל לציר). הם יכולים לפעול במהירויות גבוהות. מסבים עם מגנים או חותמות להגנה הם בדרך כלל משומנים לשימור חיי המוצר.

 

מסבים גלגליים

יש לי מסבים גלגליים קיבולת עומס רדיאלי גבוהה. כמה עיצובים אף יכולים לקבל העמסה צירית קלה. הם פועלים במהירויות בינוניות עד גבוהות.שיטת השימון צריכה להישקל בזהירות בשלב העיצוב כאשר נעשה שימוש במסבי גלגליים.

 

מסבי לחץ – כדוריים וגלגליים

מסבי לחץ משמשים לטעינה צירית בלבד (במקביל לציר). יש למסבי לחץ גלגליים קיבולת עומס גבוהה יותר מאשר מסבי דחף כדוריים בגודל שווה. יישומים במהירות גבוהה יותר דורשים סיכה בשמן.
 

תותבים

תותבים ,פועלים בתנועת מחליקות בין המשטחים הנעים. הם נבחרים על בסיס מהירות הסיבוב והעומס המופעל. רובם אינם דורשים שימון נוסף לתפעול.

מסבים טבעתיים פשוטים

מסבים טבעתיים פשוטים משמשים ליישומים שדורשים סיבוב ותנודה.הסיבוב מתרחש על משטח החלקה ולכן הגבלת המהירות היא נמוכה. סוגים רבים דורשים שימון תקופתי, אך ניתן לרכוש סוגים שאינם דורשים תחזוקה.
 

מסבי קצה

מסבי קצה מוט הם כדור טבעתי מורכב על קצה מוט הברגה זכר או נקבה. הם מאפשרים תנודה/ סטייה במהלך סיבוב איטי. סוגים מסוימים דורשים שימון, ואחרים אינם דורשים תחזוקה כלל.
 

 

מסבים ליניאריים ומסילות ליניאריות

מסבי תותב ליניאריים מסילות ליניאריות מאגדים כמה שורות של כדורים או גלילים בתנועה מחזורית לקבלת חיכוך נמוך, ותנועה ליניארית מדויקת. למסבי תותב ליניאריים יש פרופיל של מוט מעוגל, ולמסילות ליניאריות צורה מלבנית ארוכה.

 

מסבי בית

בתי מסב ומסבים מובנים, מסוג בלוק, אוגן, take-up, ו- tapped base.
יחידות של בתי מסב ומסבים מובנים. הקיימים במגוון רב של חומרים, תצורות, אפשרויות הרכבה, ומאפיינים ליישומים שונים.

Please reload